Детально про звіт щодо обсягів придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі.Відповідальність платника за порушення термінів реєстрації акцизних. Зміни в законодавстві щодо реєстрації платником ПДВ.

26.05.2016 09:34 Карина
Печать PDF

Чи повинні члени садівницького товариства сплачувати земельний податок, якщо земля приватизована, чи платником є садівницьке товариство?

Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом України(далі – ЗКУ),  або за результатами аукціону. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених ЗКУ (ст. 116 ЗКУ).

Зокрема, громадянам України можуть безоплатно передаватись земельні ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення садівництва у розмірі не більше 0,12 гектара (ст. 121 ЗКУ). Відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02.12.2010№ 2755 (далі – ПКУ) платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку в порядку, визначеному ПКУ.

Отже, якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст. 281 ПКУ, є платниками земельного податку. При цьому, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Садівницьке товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Newsflash

Новости от M.e.doc - заказываем любые билеты прямо из программы!

Уважаемые клиенты!

В системе «M.E.Doc» появился раздел «Твій час».

С помощью нового сервиса Вы можете легко и быстро приобрести по безналичному расчету или забронировать железнодорожные, автобусные или авиабилеты.

Новости законодательства



Новости компании

Бизнес-тренинги
В 2015 году "АРКАДА-ГРАНД" стала эксклюзивным представителем международного холдинга ATManagement Group, основным видом деятельности которого является обучение Владельцев...
Электронный документооборот - это выгодно!
Электронный документооборот - это выгодно!Электронный документооборот (ЭДО) – Механизм работы с электронными документами, который включает в себя полный цикл жиз...
Новости от M.e.doc - заказываем любые билеты прямо из программы!
Уважаемые клиенты! В системе «M.E.Doc» появился раздел «Твій час». С помощью нового сервиса Вы можете легко и быстро приобрести по безналичному расчету или забронир...
Новости от M.e.doc - заказываем любые билеты прямо из программы!
Уважаемые клиенты! В системе «M.E.Doc» появился раздел «Твій час». С помощью нового сервиса Вы можете легко и быстро приобрести по безналичному расчету или забронир...
Что нужно знать о декларировании своих доходов?
Уважаемые посетители нашего сайта и клиенты компании Аркада-Гранд, просим ознакомиться со статьей которая была подготовлена специально для Финансового портала "М...
Портал органов ГНС Украины
  В сети Интернет создан единый веб-портал органов ГНС Украины   По адресу http://od.sts.gov.ua работает субсайт ДПС в Одесской области единого веб-портала ГНС Украины, ...

Программное обеспечение от 1С

Голосование

Нужны ли online конультации юриста и бухгалтера?